Pelējums Sasmakuša gaisa, pagraba vai zemes smarža Jūsu mājās norāda uz nopietnu problēmu – pelējumu. Mūsdienās šī ir ļoti bieži sastopma māju problēma, kura būtu pēc iespējas ātrāk jānovērš. Pelējums rada lielus bojājumus māju būvkonstrukcijām - sienām, griestiem, grīdām un citiem elementiem, kā arī mēbelēm un interjera aksesuāriem. Ēkas konstrukcijas un priekšmeti zaudē vizuālo izskatu, nepatīkami smako, izdala gļotādu kairinošas sporas, pasliktina gaisa kvalitāti, izraisa alerģiskas reakcijas cilvēka organismā, koncentrē mitrumu. Daudz nopietnāka ietekme pelējumam ir uz cilvēku un dzīvnieku veselību. No vājām alerģiskām reakcijām kā šķaudīšana, kairinošs (niezošs) deguns, acis, kakls vai plaušas līdz astmatiskām lēkmēm. Ilga atrašanās telpā ar nenovērstu pelējuma problēmu (piem.: guļamistabā) ir īpaši kaitīga.
Kā rodas pelējums un kas veicina tā augšanu Pelējums izaug no pelējuma sēņu sporām, kas atrodas gaisā. Sporas tiek ienestas mājoklī ar āra apaviem, augiem, pārtikas produktiem - atliek tikai radīt sēnei labvēlīgus apstākļus. Pelējuma sēne pārvietojas no virsmas uz virsmu. Mikroskopiskas sporas pārvietojas gaisā un nosēžas uz virsmas. Svarīgi ir pēc iespējas ātrāk novērst problēmu un kontrolēt pelējuma rašanos, it īpaši, ja virsma un tās īpašības ir labi piemērotas pelējuma un miltrasas augšanai. Pelējuma augšanai visnepieciešamākais ir mitrums. Bez mitruma pelējumam ir nepieciešama arī attiecīga temperatūra. Vislabvēlīgākā ir tā temperatūra, ko mēs uzskatām par siltu. Ja virsmas apstākļi paliek nelabvēlīgi pelējumam, tas nenomirst, bet ieslīgst ziemas miegā, līdz apstākļi atjaunojas un ir labvēlīgi augšanai.
Kā cīnīties ar pelējumu Ja pelējums sabojājis kādu nenozīmīgu lietu, to var izmest, taču, ko darīt, ja kaite iemetusies pašā telpā? Cīņā pret pelējumu Pasaules tirgū ir pieejami visdažādākie pretpelējuma līdzekļi. No tiem vairums ir uz hlora vai balinātāja bāzes. Bet vai tie visi ir iedarbīgi? Un kādu ietekmi tie vara tstāt uz Jums, dzīvniekiem un vidi? Hlors un balinātājs paši par sevi ir indes un ietekmēs Jūsu elpceļus tāpat kā pats pelējums. Turklāt, vairumā gadījumu, šie līdzekļi iznīcinās pelējumu, bet ne pelējuma sporas.
Mēs piedāvājam augstas efektivitātes, drošu, nekaitīgu un videi draudzīgu risinājumu šīs problēmas pilnīgai novēršanai un turpmākajai kontrolei. Nelielām pelējuma problēmām Mazām lietām un telpām, piemēram: palodzēm, sienām, vannas istabām, mēbelēm, spilveniem, jahtu, automašīnu un kemperu interjeriem u.c. pelējuma problēmas risinājums ir Softcare Anti Mould, dezinfekcijas līdzeklis pelējuma novēršanai. Softcare Anti Mould efektīvi novērš pelējumu un pilnībā iznīcina pelējuma sporas. Piemērots koksnes, visa veida tekstila, akmens un citām virsmām. Neietekmē virsmas izskatu un īpašības.
LIETOŠANAS PAMĀCĪBA Izsmidzināt Softare Anti Mould dezinfekcijas/pretpelējuma līdzekli uz iepriekš kārtīgi nomazgātas, noskalotas, tīras un pilnībā sausas virsmas. Tīrīšanai var izmantot attiecīgos Softcare tīrīšanas līdzekļus. Pretpelējuma līdzekli lietot tikai PIRMS jebkura cita virsmas apstrādes produkta (aizsarglīdzekļa, eļļas, balzama, krāsas u.c.). Pirms tālākas virsmas apstrādes, ļaut virsmai pilnībā nožūt. Darba temperatūra virs 5˚C. Šis produkts ir iepakots 500ml pudelē ar smidzinātāju. To ir ļoti viegli un ērti izmantot.
Plašākām pelējuma problēmām Ja pelējuma problēma ir plašāka un ir nepieciešams apstrādāt lielākas virsmas vai telpas, mēs piedāvājam Softcare Anti Mould dezinfekcijas/pretpelējuma līdzekli 3 litru kannās. Produkts ir īpaši piemērots pretpelējuma apstrādēm ar miglotājiem. Antimould dezinfekcijas/pretpelējuma līdzeklis ir plaša spektra produkts, kas ir efektīvs pret baktērijām un baktēriju sporām, vīrusiem, sēnēm un to sporām,aļģēm un pelējumu. Produkts ir drošs cilvēkiem un dzīvniekiem. Tas nerada ūdensizturīgo virsmu koroziju. Nodrošina, ātru, efektīvu un ilgstošu darbību.
LIETOŠANAS PAMĀCĪBA Vispirms kārtīgi nomazgāt virsmas, noskalot un ļaut tām pilnībā nožūt. Tīrīšanai var izmantot attiecīgos Softcare tīrīšanas līdzekļus. Mājas telpas un virsmas var apstrādāt ar parastu pārnēsājamo miglotāju. Milzīgas sienas un konstrukcījas tādās telpās kā noliktavās, fermās u.c. vislabāk apstrādāt ar aerosola termoģenerātora miglotāju pulsFOG. Telpas ir pieejams uzreiz pēc apstrādes veikšanas. Iespējams un bieži vien pat ieteicams veikt apstrādi telpās ar tajā esošām iekārtām, interjeru un citām lietām, kuras ir ūdensizturīgas. Izvairīties no miglas ieelpošanas. Izmantot respiratorus.
Pretpelējuma apstrādes ar aerosola termoģenerātoru pulsFOG Aerosola termoģenerātors pulsFOG izsmidzina līdzekli smalka aerosola veidā ar daļiņu izmēru 5-10 mikroni, kas veido dezinfekcijas līdzekļa miglu, nodrošinot pilnīgu un efektīvu telpas un tajā atrodošās tehnikas un iekārtu, konteineru dezinfekciju. Šī metode nodrošina arī grūti pieejamu vietu dezinfekciju, gaisā esošo baktēriju un sēņu sporu iznīcināšanu, ko nevar veikt ar parasto apsmidzināšanu. Pateicoties aktīvās vielas polimērai dabai, uz virsmām tiek veidota mikroplēvīte, kas nodrošina ilgstošu aizsardzību. IEGAUMĒT!!!!! ![]() Pelējuma problēma ir ļoti viltīga.
|
Noderīgi zināt >