Problēmas ar mājām? Pelējums?

Pelējums

Sasmakuša gaisa, pagraba vai zemes smarža Jūsu mājās norāda uz nopietnu problēmu – pelējumu. Mūsdienās šī ir ļoti bieži sastopma māju problēma, kura būtu pēc iespējas ātrāk jānovērš. Pelējums rada lielus bojājumus māju būvkonstrukcijām - sienām, griestiem, grīdām un citiem elementiem, kā arī mēbelēm un interjera aksesuāriem. Ēkas konstrukcijas un priekšmeti zaudē vizuālo izskatu, nepatīkami smako, izdala gļotādu kairinošas sporas, pasliktina gaisa kvalitāti, izraisa alerģiskas reakcijas cilvēka organismā, koncentrē mitrumu.

Daudz nopietnāka ietekme pelējumam ir uz cilvēku un dzīvnieku veselību. No vājām alerģiskām reakcijām kā šķaudīšana, kairinošs (niezošs) deguns, acis, kakls vai plaušas līdz astmatiskām lēkmēm. Ilga atrašanās telpā ar nenovērstu pelējuma problēmu (piem.: guļamistabā) ir īpaši kaitīga.

Kā rodas pelējums un kas veicina tā augšanu

Pelējums izaug no pelējuma sēņu sporām, kas atrodas gaisā. Sporas tiek ienestas mājoklī ar āra apaviem, augiem, pārtikas produktiem - atliek tikai radīt sēnei labvēlīgus apstākļus. Pelējuma sēne pārvietojas no virsmas uz virsmu. Mikroskopiskas sporas pārvietojas gaisā un nosēžas uz virsmas. Svarīgi ir pēc iespējas ātrāk novērst problēmu un kontrolēt pelējuma rašanos, it īpaši, ja virsma un tās īpašības ir labi piemērotas pelējuma un miltrasas augšanai. Pelējuma augšanai visnepieciešamākais ir mitrums. Bez mitruma pelējumam ir nepieciešama arī attiecīga temperatūra. Vislabvēlīgākā ir tā temperatūra, ko mēs uzskatām par siltu. Ja virsmas apstākļi paliek nelabvēlīgi pelējumam, tas nenomirst, bet ieslīgst ziemas miegā, līdz apstākļi atjaunojas un ir labvēlīgi augšanai.

Kā cīnīties ar pelējumu

Ja pelējums sabojājis kādu nenozīmīgu lietu, to var izmest, taču, ko darīt, ja kaite iemetusies pašā telpā?

Cīņā pret pelējumu Pasaules tirgū ir pieejami visdažādākie pretpelējuma līdzekļi. No tiem vairums ir uz hlora vai balinātāja bāzes. Bet vai tie visi ir iedarbīgi? Un kādu ietekmi tie vara tstāt uz Jums, dzīvniekiem un vidi? Hlors un balinātājs paši par sevi ir indes un ietekmēs Jūsu elpceļus tāpat kā pats pelējums. Turklāt, vairumā gadījumu, šie līdzekļi iznīcinās pelējumu, bet ne pelējuma sporas.

Mēs piedāvājam augstas efektivitātes, drošu, nekaitīgu un videi draudzīgu risinājumu šīs problēmas pilnīgai novēršanai un turpmākajai kontrolei.

Nelielām pelējuma problēmām

Mazām lietām un telpām, piemēram: palodzēm, sienām, vannas istabām, mēbelēm, spilveniem, jahtu, automašīnu un kemperu interjeriem u.c. pelējuma problēmas risinājums ir Softcare Anti Mould, dezinfekcijas līdzeklis pelējuma novēršanai. Softcare Anti Mould efektīvi novērš pelējumu un pilnībā iznīcina pelējuma sporas. Piemērots koksnes, visa veida tekstila, akmens un citām virsmām. Neietekmē virsmas izskatu un īpašības.

Softcare Anti Mould aktīvā viela ir poliguanidīns (PHMB), plaši pētīts biocīds, kas ir atzīts par pilnībā drošu izmantošanai.

LIETOŠANAS PAMĀCĪBA

Izsmidzināt Softare Anti Mould dezinfekcijas/pretpelējuma līdzekli uz iepriekš kārtīgi nomazgātas, noskalotas, tīras un pilnībā sausas virsmas. Tīrīšanai var izmantot attiecīgos Softcare tīrīšanas līdzekļus. Pretpelējuma līdzekli lietot tikai PIRMS jebkura cita virsmas apstrādes produkta (aizsarglīdzekļa, eļļas, balzama, krāsas u.c.). Pirms tālākas virsmas apstrādes, ļaut virsmai pilnībā nožūt. Darba temperatūra virs 5˚C. Šis produkts ir iepakots 500ml pudelē ar smidzinātāju. To ir ļoti viegli un ērti izmantot.

Plašākām pelējuma problēmām

Ja pelējuma problēma ir plašāka un ir nepieciešams apstrādāt lielākas virsmas vai telpas, mēs piedāvājam Softcare Anti Mould dezinfekcijas/pretpelējuma līdzekli 3 litru kannās. Produkts ir īpaši piemērots pretpelējuma apstrādēm ar miglotājiem. Antimould dezinfekcijas/pretpelējuma līdzeklis ir plaša spektra produkts, kas ir efektīvs pret baktērijām un baktēriju sporām, vīrusiem, sēnēm un to sporām,aļģēm un pelējumu. Produkts ir drošs cilvēkiem un dzīvniekiem. Tas nerada ūdensizturīgo virsmu koroziju. Nodrošina, ātru, efektīvu un ilgstošu darbību.

LIETOŠANAS PAMĀCĪBA

Vispirms kārtīgi nomazgāt virsmas, noskalot un ļaut tām pilnībā nožūt. Tīrīšanai var izmantot attiecīgos Softcare tīrīšanas līdzekļus. Mājas telpas un virsmas var apstrādāt ar parastu pārnēsājamo miglotāju. Milzīgas sienas un konstrukcījas tādās telpās kā noliktavās, fermās u.c. vislabāk apstrādāt ar aerosola termoģenerātora miglotāju pulsFOG. Telpas ir pieejams uzreiz pēc apstrādes veikšanas. Iespējams un bieži vien pat ieteicams veikt apstrādi telpās ar tajā esošām iekārtām, interjeru un citām lietām, kuras ir ūdensizturīgas. Izvairīties no miglas ieelpošanas. Izmantot respiratorus.

Pretpelējuma apstrādes ar aerosola termoģenerātoru pulsFOG

Aerosola termoģenerātors pulsFOG izsmidzina līdzekli smalka aerosola veidā ar daļiņu izmēru 5-10 mikroni, kas veido dezinfekcijas līdzekļa miglu, nodrošinot pilnīgu un efektīvu telpas un tajā atrodošās tehnikas un iekārtu, konteineru dezinfekciju. Šī metode nodrošina arī grūti pieejamu vietu dezinfekciju, gaisā esošo baktēriju un sēņu sporu iznīcināšanu, ko nevar veikt ar parasto apsmidzināšanu. Pateicoties aktīvās vielas polimērai dabai, uz virsmām tiek veidota mikroplēvīte, kas nodrošina ilgstošu aizsardzību.

IEGAUMĒT!!!!!

Pelējuma problēma ir ļoti viltīga.

Pat tad, kad Jūs tīrāt un dezinficējat, pelējums tomēr var atgriezties, jo pelējuma sporas ir gaisā, un viņas pārvietojas ļoti ātri. Ja pelējums aug sienās vai kādas citas virsmas iekšpusē (pašā materiālā), tad vienīgais reālais veids, kā atbrīvoties no tā, ir mainīt būvniecības materiālus uz jauniem.

  • Pirms dezinfekcijas visu redzamo pelējumu jānomazgā. Mazgāšanu vēlams veikt ar Softcare Mould Wash līdzekli (labākā izvēle). Daži no mūsu klientiem ir ieguvuši vēlamos rezultātus mazgājot pelējuma vietas ar Softcare Textile Cleaner, Wood & Plastic Cleaner, un Animal Room Powerwash līdzekļiem.

  • Pēc mazgāšanas rūpīgi noskalot virsmas. Sārmu un hlora paliekas var neitralizēt/dezaktivizēt dezinfekcijas līdzekli.

  • Ļaut virsmai nožūt.

  • Kārtīgi apstrādāt virsmu izsmidzinot uz tās Softcare Anti Mould pretpelējuma līdzekli (veicot apstrādi ar miglotājiem, lai novērstu miglas ieelpošanu, lietot elpošanas aizsargmasku.)

  • Ļaut virsmām nožūt.

  • Ja redzamais pelējums ir bijis liels, tad noteikti atkārtot apstrādi ar Softcare Anti Mould pēc pāris dienām vai nedēļām (pirms atkārtotās apstrādes virsmas nemazgāt). Ja pelējums ir redzams tikai kā nelieli mazi plankumi vai vispār nav redzams, tad atkārtotu virsmas apstrādi var veikt pēc 6-12 mēnešiem.